Selam!Stublog'a Hoşgeldiniz.

Güçlü Hafızanın Sırları

Beyin hücreleri 25 yaşında en yüksek seviyeye ulaşıyor. Bu yaşa kadar hem beynimizi hem hafızamızı güçlendirmek elimizde. İşe ‘hareket’lenerek ve hafıza dostu besinleri seçerek başlayabiliriz.

Read More


0 Comments4 Minutes

Üniversite Öğrencilerine En Gerekli 5 Öneri

Üniversitelerde eğitim dönemi başladı. Herkese başarılı ve eğlenceli bir dönem diliyoruz. Yeni başlayanlar için her biri tecrube edinilmiş hazine değerinde 5 önerimiz var.

Read More


0 Comments3 Minutes

Haftasonu Etkinlikleri (08-10 Eylül)

Yaz tatili bitti bitiyor derken üzülmeyelim, her dönemin ayrı güzellikleri var başlıklı yazımız karşınızda. Üstelik şehirde özlediğimiz etkinlikler yeni başladı ve tüm hızıyla devam edecek. Unutmayalım ki üniversite sadece ders demek değil sosyal hayatımız motivasyon için çok önemli. Sizler için bu haftasonundaki etkinlikleri toparladık. Şimdiden bol eğlenceler.

Read More


0 Comments1 Minutes

Geleceğin Meslekleri

Selamlar, Var olan eğitim sistemi, ülkenin ekonomik durumu derken çoğumuz benzer ve garanti gördüğümüz meslekleri tercih etmek zorunda kalıyoruz. Fakat Dünya gelişiyor, bir noktada bu ilerlemeye ayak uydurduğumuz, sıradanlıktan çıkıp ilgi alanlarımıza yönelik meslekler de çoğalıyor. Şiddetle sevdiğiniz işi yapın mantığını vurgularken, işte size Forbes ve ABD finans dergisi Kiplinger’da yer alan geleceğin mesleklerini açıklıyorum.

Read More


0 Comments14 Minutes

Yeni Dönem Yeni Heyecan

Selam herkese, Ben Nayad :) Ufak bir motivasyon yazısıyla blog’u açıyorum. Tercihler yapıldı, yaz tatili biterken yeni dönem, yeni heyecan.. ve başlıyoruz! Üniversiteli yepyeni bir döneme hoşgeldin. Bu dönemde sadece meslek edinmekle kalmayıp hayata dair birçok şeyi de tecrübe edeceğiniz bu süreç, gelecekteki hayatınızı şekillendirecek. Ancak bu sizi korkutmasın, her şey sizin elinizde.

Read More


0 Comments2 Minutes

Biz kimiz?

Selamlar, Öncelikle size biraz Stubridge’i, sonra da kendimizi anlatalım. Stubridge üniversite öğrencilerinin ders gruplarında sınıf arkadaşlarıyla tanışıp, sosyalleşebildiği ve not paylaşıp bulabildiği bir mobil uygulamadır. (incelemek ve indirmek istersen www.stubridge.com/install) İki arkadaşın (Batuhan Karakuş ve Sarp Keskin) girişimiyle başlayan, Emrah Kaya’nın sektör bilgisi, Garen Agbulut ve Arden Olgundemir’in ürün yazılımı yaratıcılıklarıyla devam eden, Doruk Armağan’ın üniversitelerde büyüttüğü ve her geçen gün daha da büyüyen bir ekip ile, siz üniversite öğrencilerinin okul hayatlarınızı değiştirmeyi ve kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.

Read More


0 Comments2 Minutes